Netherlands

Go down

Netherlands

Pisanie by Go?? on Sro Mar 27, 2013 3:00 pm

Kraj : Koninkrijk der Nederlanden
Imię i Nazwisko : Tim Sappelien
Cechy Charakteru : Spokojny, wyrozumiały i opanowany. Ludzie uważają go za tajemniczego i nieprzewidywalnego człowieka. Nigdy nie wiadomo co mu chodzi po głowie. Cichy romantyk o niezależnym sercu. Indywidualista, hardo trzymający się własnych reguł. Łatwo nie pokazuje swoich emocji. Jeśli chodzi o pieniądze staje się nerwowy i często zaczyna palić. Potajemnie ukrywa swoją miłość do króliczków, kwiatów i ciastek.
Wygląd : Jest to wysoki i silny mężczyzna. Ma blond włosy. Dla odróżnienia zaczesuje sobie grzywkę do góry (tak naprawdę to zaczesuje ją bo jest za długa, a do fryzjera nie pójdzie bo za drogo). Na czole ma widoczną bliznę – pamiątkę po bitwach z Hiszpanią. Uwagę przykuwają jego zmęczone i zielone oczy. Przeszywające spojrzenie wyciągnie z ciebie każdą informację, a i ze strachu zgodzisz się na wszystko. Zawsze nosi ze sobą niebiesko-biały szalik, więc nie zdziw się, jeśli zobaczysz go z nim na plaży.
Coś o kraju :
Szef to Wilhelmina Helena Pauline Maria van Oranje-Nassau
Nie chcę wciskać się w wasze wojenki. Mam pełno innych rzeczy do roboty. Nie chcę na tym tracić. Mój kraj zostanie nietknięty!
O ile dobrze sobie przypominam w I tysiącleciu p.n.e. ówczesne ziemie Holandii, zasiedliły plemiona celtyckie i germańskie. W okresie panowania cesarstwa rzymskiego, na terenach Niderlandów powstawały pierwsze miasta. W dobie rozkwitu średniowiecza, Holandia była jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo krajów w całej Europie.
Od 1556 roku zaczął się bój. Na czele atakujących Hiszpanów stanął książę Alba, który rozsiał terror. Dwa lata później rozpoczęła się ciężka wojna osiemdziesięcioletnia. Wojna o niepodległość Niderlandów. W czasie bitew nawiązaliśmy sojusz z Anglią. Ta…
Rok 1609 podpisano rozejm kończący wojnę o niepodległość, ale dopiero 40 lat później Hiszpanie ją uznali. XVII nastąpił rozkwit gospodarczy, dzięki czemu Holandia stała się jednym z najbogatszych państw.
1672r. zaczęli atakować Francuzi i Anglicy:
III wojna holendersko-angielska gdzie po jednej stronie byłem ja i Hiszpania, a po drugiej Francja i Anglia. Można by rzec, iż wtedy, stosunki z Hiszpanią się odrobinę poprawiły.
1781r. IV wojna między mną i Anglią. Zakończyła się ona okropną klęską. Wynikiem tego mocno uniezależniliśmy swoją politykę zagraniczną od tej pruskiej. Przyczyną tej potyczki była niestabilna pozycja wewnętrzna kraju. Nie zdążyliśmy stać się neutralni, z czego skorzystali wyspiarze. Nie pozwolili dogadać nam się z Imperium Rosyjskim i wypowiedzieli nam wojnę. Ostatecznie, pokój wersalski zdecydował o zawieszeniu broni.
Powojenny upadek Holandii przyczynił się do rewolucji w 1794r
Ale żeby nie był zbyt miło, rok później wkroczyli do nas Francuzi i w miejsce Republiki Zjednoczonych Prowincji ustanowili Republikę Batawską. Wnet rozpoczęły się rządy Napoleona.
1814r – przyjęliśmy konstytucję
Na kongresie wiedeńskim w 1815 proklamowano utworzenie Królestwa Zjednoczonych Niderlandów. Mieszkałem wtedy wraz z Belgią. Po dwustu latach różnice między nami były bardzo znaczące, co spowodowało rozpad i ujednolicenie się obecnej Belgii, Holandii oraz Luksemburga.
1848r. – nowa liberalna konstytucja, którą w 1917 poprawiono. Państwo otrzymało wiele reform
1929 – Holandia przeżywa kryzys gospodarczy. Pojawiają się tendencje nacjonalistyczne. Wiele terenów

Cele : Uzależnić od siebie innych finansowo. Powiększyć tereny, przejąć dobra Hiszpanii, zdominować Belgię, odzyskać kolonie na Oceanii.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Netherlands

Pisanie by Steve on Sro Mar 27, 2013 3:50 pm

Jeszcze tylko podpis pod regulaminem i będzie akcept.
avatar
Steve
Admin

Liczba postów : 66
Points : 4271
Join date : 25/03/2013

Zobacz profil autora http://hetaoni.lightbb.com

Powrót do góry Go down

Re: Netherlands

Pisanie by Go?? on Sro Mar 27, 2013 4:15 pm

Już.
Pięć pięćdziesiąt za usługę.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Netherlands

Pisanie by Steve on Sro Mar 27, 2013 7:03 pm

AKCEPT

Udaj się do sali konferencyjnej i poczekaj tam na jakieś informacje o krajach, które znajdują się na terenie posiadłości.
avatar
Steve
Admin

Liczba postów : 66
Points : 4271
Join date : 25/03/2013

Zobacz profil autora http://hetaoni.lightbb.com

Powrót do góry Go down

Re: Netherlands

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach