Republika Seszeli

Go down

Republika Seszeli

Pisanie by Go?? on Sob Kwi 20, 2013 8:52 pm

1. Kraj: Republika Seszeli

2. Imię i Nazwisko: Angelique Nicette

3. Cechy Charakteru: Seszele to prawdziwie wybuchowa mieszanka – tak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jednak stanowi zaskakujące dobre wymieszanie cech dwóch jej opiekunów, którzy zajmowali się nią przed uzyskaniem niepodległości. Z jednej strony posiada estetyczną duszę romantyczki o nieco egoistycznym i materialnym podejściu do świata, która w jakiś sposób odzwierciedla jej francuski okres, z drugiej jednak potrafi twardo stąpać po ziemi i racjonalnie podejść do problemu, co zawdzięcza angielskiej szkole. Natura nie poskąpiła jej ciętego poczucia humoru, ale także wrażliwości i zrozumienia. Z drugiej jednak strony łatwo można ją zirytować kilkoma niewłaściwymi słowami i wydaje się, że choć potrafi zrozumieć motywy innych, nie jest w stanie się z nimi utożsamić, skupiając się bardziej na własnych problemach. Tak, jest egoistką, choć w jej sercu zawsze pozostanie miejsce dla ważnych osób. Bywa lekkoduchem chwytającym życiem, ale nigdy nie zapomina o sztywnych wartościach, czasami po prostu nagina je do swoich potrzeb.

4. Wygląd: Angelique nie wyróżnia się w tłumie wzrostem, niska i niepozorna, przypomina smukłą nastolatkę, która powoli wkracza w dorosłość. Nawet kobiece krągłości nie uwydatniły się jeszcze zbytnio w jej figurze (i nie, wcale nie zazdrości ich Madagaskarowi). Małe piersi, drobne biodra, lekka jak piórko, ale posiada trochę siły. Ciemna karnacja to cecha, która wybitnie daje znać, gdzie leży ten niewielki archipelag, ale także jest niemałym problemem. Seszele słabo znosi niskie temperatury, o czym przekonała się już kilkukrotnie wizytując północ. Śnieg jest w stanie położyć ją na miejscu trupem. Skupiając się na twarzy – jej ozdobę stanowią duże, bursztynowe oczy. Reszta przeciętna, ale tworząca ładną całość, którą okalają długie, sięgające talii włosy o bardzo ciemnym odcieniu brązu. Najczęściej Angelique związuje je czerwonymi wstążkami w dwa kucyki.

5. Coś o kraju: Archipelag małych wysp u wybrzeży Afryki. Ze 115 skrawków lądu tylko 33 jest zamieszkałych. Niegdyś kolonia francuska, potem brytyjska (do początku XX wieku pod protektoratem Mauritiusa), obecnie niepodległy raj turystyczny. W jej kulturze widoczne są elementy obu zwierzchników – odzwierciedlają to zarówno języki urzędowe, system prawny i inne. Kultura jednak głównie opiera się na wpływach francuskich. Kraina przypraw takich jak wanilia, goździki czy cynamon. Są palmy.

6. Cele: Pogrążona w rozterkach. Z jednej strony poczuwa się w obowiązku do uratowania Francji i Anglii, z drugiej – los reszty krajów jest jej zaskakująco obojętny. Widzi istniejące korzyści z zaistniałej sytuacji, ale póki co zadeklarowana jest do pomocy dwóm byłym opiekunom. Czy coś zmieni jej zdanie? Cóż, wszystko może się zdarzyć.

Go??
Gość


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach