Mano vardas Lietuva.

Go down

Mano vardas Lietuva.

Pisanie by Litwa on Sob Kwi 20, 2013 10:39 pm

Kraj:

Lietuva / Lietuvos Respublika, czy też, jeżeli nie chcesz kaleczyć litewskiego Litwa / Republika Litewska


Imię i nazwisko:

aurys Laurinaitis (Dozwolone jest też Toris, lecz, jeśli już musisz użyć zdrobnienia wybierz Tolys jest o wiele bardziej tolerowane.)


Cechy charakteru:

Taurys w swym zachowaniu przypomina zwyczajnego Litwina. Niezwykle spokojna, cicha i opanowana osoba. Bardzo trudno go wyprowadzić z równowagi, jest to praktycznie niemożliwe, jednak, gdy jakiemuś szczęśliwcowi uda się tego dokonać nie będzie za miło. Wbrew pozorom umie nakrzyczeć, czy też uderzyć. Jednak takie wybryki są naprawdę sporadyczne, zazwyczaj stara się komuś wytłumaczyć jaki błąd popełnił. Niezwykle chętnie udziela pomocy innym, jednak wszystko ma swoje granice i nie daje się wykorzystywać. Faktem jest, że niekiedy pozwala innym na zbyt dużo i ludzie "wchodzą mu na głowę". Ale umie też postawić na swoim, zbuntować się. Nie jest chłopem na posyłki, czy też workiem treningowym - owszem kiedyś dawał sobą pomiatać, lecz to stare czasy i niechętnie do nich wraca. Z powodu tego, jaką miał przeszłość, żyje z depresją i bólami brzucha. Jest też zbyt łatwowierny, przez co często pakuje się w niemałe kłopoty, ale potrafi z nich wybrnąć samodzielnie. Na początku każdej nowej znajomości, jest nieśmiały, jednak szybko się otwiera pokazując co mu w duszy gra. Troszczy się o wszystkich, jednak czasem aż za bardzo, bowiem zaczyna "matkować". Pomimo swojej spokojnej natury lubi czasem zrobić coś spontanicznego, przecież rutyna znudzi każdego. Jest też dumny ze swojej historii, kultury, języka, folku. Nawet w dzisiejszych czasach dba, by te wartości nie zaginęły. Oczywiście nie oznacza to , że jest zamknięty na wszelkie nowości z zachodu, po prostu stara się umiejętnie łączyć wszystko, co nowe ze starym tworząc unikalną i intrygującą mieszankę. Jedyną rzeczą jakiej nie zmienia jest język. Litewski jest jednym z dwóch z grupy bałtyckiej i Tolys niezmiernie się stara, by pozostał unikatowy. Wszechobecne angielskie wstawki, stara się zastępować rodzimymi wyrazami. Jest też niezwykle pracowity, a świadczy o tym fakt, iż w czasie dwudziestolecia międzywojennego pracował dla USA, twierdząc, że "uwielbia" tę robotę. Krótkim podsumowaniem jego charakteru mogą być kolory flagi litewskiej, która jest żółto - zielono – czerwona. Żółty kolor symbolizuje życie i szlachetność, zieleń to kolor nadziei, ale też ziemi, pól i lasów, czerwień, natomiast jest symbolem krwi przelanej w obronie Ojczyzny.


Wygląd:

Chłopczyna raczej drobnej budowy ciała i średniego wzrostu. Mierzy niewiele ponad 170 cm Jasna karnacja sprawia, że na jego ciele widoczny jest każdy mankament począwszy od siniaków, czy też blizn kończąc na rumieńcach, które dość często wylewają się na jego twarz. Skoro już o twarzy mowa to warto wspomnieć, że jest ona drobna i w kształcie przypomina trochę trójkąt. Oczywiście znajduje się na niej wszystko, co normalny człowiek posiadać powinien, bo przecież Tolys żadnym mutantem nie jest. Zacznijmy od włosów. Sięgające do ramion, delikatnie falowane koloru brązowego często ściągnięte są w krótką kitkę. Puszyste i zawsze uczesane. Zobaczyć rozczochranego Litwina to tak jak porozmawiać z psem w Boże Narodzenie – praktycznie niemożliwe. W dotyku są one bardzo miękkie i puszyste. Spoglądając niżej natykamy się na oczy i to nie byle jakie, bo duże, błyszczące i zielone. Przez dość intensywną barwę można odnieść wrażenie, że zaglądają w czyjąś duszę. Dalej mamy mały, zgrabny i zadarty na końcu nosek. Cóż nie będę rozpisywać się o nosie, bo będzie to dość dziwne, nieprawdaż? W takim razie przechodzimy do ust. Drobne, wąskie o delikatnej malinowej barwie. Na jego twarzy zazwyczaj można dojrzeć 'pokerową minę', jednak niekiedy pojawia się również zakłopotanie czy zmieszanie. Dużą rzadkością jest uśmiech. Owszem, czasami można zauważyć na jego buźce uśmiech, jednak to jedynie efekt dobrego wychowania. Rzadko też się śmieje, wszystko to z powodu ogólnie spokojnego nastawienia do życia, ale o tym później. Litwin często zakłada prosty zielony mundur z białą koszulą, zielonym krawatem i prostymi, brązowymi butami, czy też litewski strój ludowy. Na co dzień chodzi ubrany tak jak każdy normalny człowiek, czyli jeansy, koszula i jakiś sweterek.Coś o kraju:

Litwa uwielbia naturę oraz skrycie czyta polskie utwory fantasy, czy też legendy. Nie cierpi swojego ciała dlatego, że jest oszpecone przez blizny na plecach. Uważa również, że mógłby mieć bardziej męską sylwetkę. Sporą ciekawostką jest fakt, że Litwini są narodem niezwykle powściągliwym w okazywaniu uczuć. Zarzuca się im brak temperamentu, oziębłość, brak humoru i taktu wobec postępowania z kobietami. Na Litwie rzadkim zjawiskiem jest zaobserwowanie głośnych rozmów, śmiechów w pubach, barach, czy nawet spotaniczne powitania na ulicy. „Vienybė težydi” ( Niech jedność rozkwita) – to główne motto narodu litewskiego.


Cele:

Pomóc jak największej ilości osób wydostać się z domu.

Ps.: Karta jest też na kilku innych forach. ;_:
avatar
Litwa

Liczba postów : 5
Points : 4155
Join date : 13/04/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Mano vardas Lietuva.

Pisanie by Steve on Nie Kwi 21, 2013 11:14 am

AKCEPT
To nie szkodzi, że karta jest na kilku innych forach, jeśli jest Twoja.
Jeśli chcesz możesz wejść do domu. Prusy i USA potrzebują pomocy.
Tutaj znajduje się ten temat.
Jeśli nie chcesz wchodzić do domu to napisz na PW do Kanady, albo Anglii, a oni dadzą Ci jakieś zadanie na zewnątrz.
avatar
Steve
Admin

Liczba postów : 66
Points : 4271
Join date : 25/03/2013

Zobacz profil autora http://hetaoni.lightbb.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach